Poslechněte si naše video

Další videa najdete zde.

NABÍDKA

uq piktogram V02-01

Koncertní varianty

Unique Quartet

Barbora Mochowa & Unique Quartet

Václav Noid Bárta s kapelou & Unique Quartet

Jan Smigmator s jazzovým triem & Unique Quartet

Vesna & Unique Quartet

Jitka Zelenková s jazzovou kapelou & Unique Quartet

4 Tenoři & Unique Quartet

Eventy a jiné společenské akce

Pořádáte akci, které chcete dodat něco speciálního a nezapomenutelného? Unique Quartet je tu pro Vás!

Pro více informací nás prosím kontaktujte na čísle +420 777 235 622 nebo nám napiště.

REFERENCE

uq piktogram V02-01
ewa-farna-2-foto-magic-records

EWA FARNA

ZPĚVAČKA

"S klukama mám jen dobrou zkušenost, vždy k projektu přistupovali profesionálně a zodpovědně. Mohli jsme se na ně s kapelou vždy spolehnout a to i při rychloakcích, téměř bez zkoušení, kde se projeví jejich profesionalita, zkušenosti a um, ovládat výborně své nástroje. Točila jsem s nimi desku, vystupovali jsme spolu na mém výročním koncertu 10 let na scéně a když bude další příležitost, určitě zavolám zrovna jim."

images

VÁCLAV NOID BÁRTA

ZPĚVÁK A SKLADATEL

"S Unique Quartet hraju už třetí turné, točil jsem s nima CD Jedinej krok. Je to užasný kvarteto, s kterým budu do budoucna spolupracovat, protože jsou velice flexibilní, zahrajou cokoliv od klasiky až po metal a navíc jsou to všichni velký sympaťáci!"  

VHA71f657_PR3_mail

BARBORA POLÁKOVÁ

HEREČKA A ZPĚVAČKA

"Cítím z kluků pokoru, profesionalitu a nadšení, což je taková magická kombinace. Máme za sebou pár zkoušek a dva koncerty a vždy to byl zážitek! Určitě spolu ještě něco vymyslíme! A navíc jim to teda dost sluší. :)"

images

RADŮZA

ZPĚVAČKA A SKLADATELKA

"Moje unikátní spolupráce s jedním z členů Unique Quartet začala již před dvaceti lety, kdy jsem s Vladanem Malinjakem pracovala na hudbě k představení v divadle Archa. Pak jsme se na dlouhý čas jeden druhému ztratili z očí, a proto jsem byla nadšená, když jsme se znovu setkali při natáčení mého CD Gaia nad písničkou Tenkrát v ráji. Nejraději ale vzpomínám na natáčení vánočního alba Studna v poušti, kam už jsem si přizvala kompletní Unique Quartet. Nahrávání pro mě z osobních důvodů bylo velmi komplikované a kluci mě, krom samozřejmé vysoké profesionální úrovně, podpořil i přátelskou atmosférou, nebývalou ochotou a trpělivostí. Moc si přeju, abychom se ještě někdy sešli a já si mohla jejich hru i osobní vřelost užít."

stažený soubor

JAN SMIGMATOR

ZPĚVÁK

Když jsem v roce 2017 připravoval nahrávání vánočního alba a potřeboval smyčcový orchestr, můj dvorní klavírista a aranžér Vladimír Strnad mi doporučil Šimona Marka a Unique Quartet. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl ale skutečnou “BIO” nahrávku a nechtěl smyčce uměle zdvojovat, ztrojovat, nebo dokonce zestonásobovat, Unique Quartet se bez problémů rozrostl na 11ti členný Unique Orchestra a mé vánoční album zní i díky nim naprosto úžasně. Když jsme pak v roce následujícím chystali společné album s londýnským swingovým zpěvákem a filantropem Mitchem Winehousem (otec Amy Winehouse) věnované hudbě George Gershwina, Unique Orchestra byl opět jasnou volbou. O výsledcích se ostatně můžete přesvědčit sami. 

3023307-img-marketa-prochazkova-v11

MARKÉTA PROCHÁZKOVÁ

ZPĚVAČKA

"Myslím, že kluci si právem vybrali název "unique" - protože pro mě naprosto vystihuje jejich čtyřku - oni jsou opravdu jedineční, ojedinělý, unikátní. Hodně štěstí a opět se budu těšit!"

stazeny-soubor-3
uppcr-logo
praha-logo
stažený soubor
stazeny-soubor
mccann-prague
economia_logo1
Prague-City-Tourism_logo_CMYK_pozitiv
stazeny-soubor-1
stazeny-soubor
11275-240

O NÁS

uq piktogram V02-01
Unique Quartet je smyčcové kvarteto (dvoje housle, viola a violoncello), které vzniklo v roce 2016 v Praze. Kvarteto se věnuje různým hudebním žánrům, od klasické, přes jazzovou až po filmovou a populární hudbu.
Od svého vzniku začal intenzivně spolupracovat s osobnostmi současné populární scény a koncertovat s vlastním programem.
Historie tohoto uskupení však sahá mnohem hlouběji do historie. Už v roce 2011 vzniklo v Praze smyčcové kvarteto s názvem Kvintesence Quartet. Šlo o jazzové kvarteto, které hrálo výhradně vlastní kompozice a využívalo též tvorby spřízněných jazzových a soudobých skladatelů. Kvarteto vystupovalo buď na samostatných koncertech, nebo festivalech a to doma i v zahraničí.
Čím dál častěji se však také objevovaly nabídky ke studiové práci v oblasti populární hudby a k doprovázení současných populárních zpěvaček a zpěváků. To vše dalo podnět k vytvoření „nového“ kvartetu s názvem Unique Quartet, který se specializuje především na tuto oblast.
V uplynulých třech letech se zúčastnil nahrávání CD, singlů nebo klipů Ewy Farne, Karla Gotta, Anety Langerové, Dary Rolins, Václava Noida Bárty, Lenny, Jana Smigmatora, Jitky Zelenkové, Barbory Mochowé, kapel Lucie, Mirai, Zrní, Lake Malawi a mnoho dalších. Na koncertních pódiích doprovázel, kromě mnoha z již zmíněných; Dashu, Barboru Polákovou, Martu Jandovou, Ondřeje Gregor Brzobohatého, Evu Burešovou, Moniku Absolonovou, Báru Basikovou, Lenku Dusilovou, Ivu Bittovou, Lucii Šoralovou, Markétu Procházkovou, Tomáše Savku, kapelu Vertigo, dívčí kapelu Vesna a další.
Unique Quartet se zúčastnil několika zahraničních turné v Evropě a Asii. Za zmínku zcela jistě stojí spolupráce s nejslavnější tureckou jazzovou zpěvačkou Sibel Kose a také chilskou hudebnicí Camilou Meza, která si kvarteto přizvala ke své kapele jako hosty.

Fotogalerie

KONTAKT

uq piktogram V02-01
CZ

Šimon Marek

+420 777 235 622

ENG

Vladan Malinjak

+420 776 019 901

booking@uniquequartet.com 

 

Napište nám zprávu